Hertme
 
  Start Omhoog Het kerkdorp Historie Boerderijen De Reformatie Periode van 1788 De pastores 1940 -1945 Kunst in de kerk Openluchttheater St. Aegidiusschool Hertme actueel Hertme Journaal Fotoalbums Gazet van Hertme Dorpsplan Archief  

                                                                                           Terug

Stichting Gemeenschapsbelangen Hertme

In de jaren zestig wordt op initiatief van het toenmalig hoofd der school, de in 2001 overleden heer G. Th. in 't Veld, de 'Werkgroep Hertme' opgericht. Niet te verwarren met de 'Werkgroep Jeugd Hertme'. Onder zijn bezielende leiding krijgt deze spontane Werkgroep de gestalte van een soort dorpsraad en treedt vervolgens meer en meer op als belangenbehartiger voor en van Hertme.

        Hier onder volgen enkele bijzondere zaken waarvoor de 'Werkgroep' zich sterk heeft gemaakt:

bulletDe gevaarlijke verkeerssituatie bij het kruispunt 'de Bonte Koe' van de Bornse rondweg leidde
in januari 1970 tot een fataal ongeluk,
waarbij de 17 jarige Marita Meijer uit
Hertme om het leven kwam.
De Werkgroep heeft tijdens een protest-
demonstratie, waarbij de Rondweg door
een tiental trekkers wordt geblokkeerd,
haar ongenoegen kenbaar gemaakt aan de
gemeente Borne met betrekking tot de
onveilige verkeerssituatie op deze kruising.
Mede door toedoen van de Werkgroep wordt
de kruising beveiligd met stoplichten.



Op de foto de Bornse burgemeester C.P.M. Bevers
in gesprek met de actievoerders.
 
bulletOnder aanvoering van de Werkgroep wordt in grote getale protest aangetekend tegen de komst van
de Bornse nieuwbouwwijk Stroom-Esch. De raadsvergadering in 1972, gehouden in de toenmalige
LTS in Borne wordt hiertoe massaal bezocht door inwoners van Hertme.
 
bulletIn verband met de gemeentelijke herindeling wordt door de Werkgroep een enquete gehouden onder
de bevolking van Hertme met als uitgangspunt dat, bij eventueel uiteenvallen van de gemeente Borne,
Hertme zich wenst aan te sluiten bij de gemeente Weerselo. Het resultaat: 97% van de inwoners stemt
vóór.

Als spreekbuis van Hertme heeft de Werkgroep, die ongeveer 10 keer per jaar vergaderd, zaken op de agenda gehad met betrekking tot onder andere de Basisschool, woningbouw in Hertme, verkeer en veiligheid, plannen op ruimtelijk gebied, zoals: bestemmingsplannen -ruilverkaveling -herinrichtingsplan -beken -wegen etc. Tevens is de Werkgroep gesprekspartner van de gemeente Borne.

Sinds 25 september 2003 is de Werkgroep van Hertme een officiële vereniging onder de naam: 'Stichting Gemeenschapsbelangen Hertme'. Het doel van de Stichting, zoals omschreven in artikel twee van de notariële akte, is het bevorderen en behartigen van de belangen van de gemeenschap op maatschappelijk, recreatief en cultureel gebied, in de meest ruime zin van het woord. Een groot aandachtspunt op dit moment is de 'face-lift van de kom van Hertme'.

Start | Muziekvereniging St. Gregorius | Dames en herenkoor | Koor Contrast | Werkgroep jeugd | Van ABTB naar GLTO | Van Boerinnenbond en KPO naar Zij Actief | De klootschietersvereninging | Carnavalsvereniging 'De Kolkleu' | Volksdansen Hertme Saasveld | Touwtrek Vereniging Hertme | Stichting Gemeenschapsbelangen Hertme

Deze site is voor het laatst bijgewerkt op 03/12/09